Haber

Yozgat Havalimanı’nda altyapı çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 3 Haziran 2018’de temeli atılan Yozgat Havalimanı’nda altyapı çalışmalarının yüzde 95’i tamamlandı.

İl merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Deremumlu-Fakıbeyli köyü mevkiinde yapımı devam eden havalimanı tamamlandığında çevre illerin yanı sıra Yozgat merkez ve ilçelerine de hizmet verecek.

AK Parti Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Süleyman Şahan ve Belediye Başkanı Celal Köse, havalimanı inşaatında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Akgül, gazetecilere pist ile ilgili altyapı çalışmalarının yüzde 95 oranında tamamlandığını söyledi.

Üst yapı ihalesinin yapıldığını ve yükün o tarafa verileceğini ifade eden Akgül, “Terminal binası, kule ve diğer üst yapılar yapılacak. İnşallah önümüzdeki yıl içinde diğer kısımlarını da tamamlayıp arz edeceğiz. Havalimanımız Yozgat’a.” söz konusu.

Yozgat’a son 20 yılda çok büyük hizmetler yapıldığını anlatan Akgül, “Havaalanımız, organize sanayi bölgemiz bu çalışmaların tamamlayıcı parçaları olacak. Hizmet bitmiyor, hizmetler devam edecek. Havalimanımız hayırlı olsun. şehrimize.” dedi.

“Havalimanı Yozgat’ın dünyaya açılan kapısı olacak”

Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat’a büyük destek verdiğini ifade etti.

Kentte çok büyük yatırımların yapıldığını vurgulayan Köse, şunları kaydetti:

“Bunların başında havalimanı projemiz var. Havalimanımızın konumu doğu-batı, güney-kuzey yollarının kesiştiği noktada. Çorum OSB’ye 65 kilometre, Yozgat 1. OSB’ye 20 kilometre, OSB’ye 2 kilometre uzaklıkta. 2. OSB ve Boğazlıyan OSB’ye 60 kilometre.Çevresi İllerin de kullanılabileceği bir hava alanıdır.Yozgat’a büyük değer katacak olan havaalanı bir çok sektörde gelişimimize ivme kazandıracaktır.Dolayısıyla büyük fayda sağlayacaktır. Yozgat’a gelen giden işadamlarımıza.İlimizin eğitimine, kültürüne, sanayisine, ticaretine ve turizmine büyük katkı sağlayacak bir havalimanı.Proje Yozgat’ın dünyaya açılan kapısı olacak.”

Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren projesinin Yozgat’a da büyük bir bedel kattığını belirten Köse, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu