Haber

Tuğrul Türkeş’ten Millet ve Millet İttifakına Eleştiri: ‘Milliyetçi Birlik’ kurmalıyız

14 Mayıs seçimlerinin ardından AK Parti’den milletvekili seçilen Tuğrul Türkeş, “Nişleri Parlatmak, Mis gibi Göstermek” başlıklı bir yazı yazarak, Millet Millet ittifaklarını milliyetçileri hafife almak ve yok saymakla eleştiriyor. ve Seçim Sonrası Türk Milliyetçiliği”. “Her iki ittifak grubu da milliyetçiliğe önem veriyor/’MUŞ’ gibi davranıyor, dolayısıyla Türk milliyetçiliğinin döngüsel gücünü görmezden geliyor” dedi.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya ile konuşmaÇıkan sonuçlara göre seçimin galibinin “Türk milliyetçiliği” olduğunu belirten Türkeş, yazısında da önerdiği “milliyetçiliği lig çatısı altında toplama” niyetini dile getirdi.

Türkeş şöyle devam etti:

“Amaç, bireylerin veya sınıfların gücü değil, bütün bir fikrin gücü ise, o zaman üst düzeylerden oluşacak bir yüksek kurul tarafından yürütülecek partiler arası koordinasyona dayalı yatay bir örgütlenme şeması esas alınır. katılan tüm parti/kuruluşların yöneticileri, eylemlerde dayanışmayı ve seçimlerde ortak listeyi savunacak. böyle bir lig kurulabilir…”

Türkeş, adını “Birleşik Milliyetçi Birlik” olarak tanımlamıştır.

sindirgi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu