Haber

Lise öğrencisi MİT görevlisi olacağım iddiasıyla cinsel istismara uğradı, okul müdürleri ihraç edildi

KONYA’da lise öğrencisi GA’nın (17) “Sizi MİT’e memur olarak alacağız” diyerek dolandırıldığı ve cinsel istismarda bulunduğu davada tutuklanan okul müdürleri Harun Avcu (57) elektrikçi Ahmet Mandal’ı (35) taciz etti. ) ve Asuman Sahar Koleri (48) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen idari soruşturma kapsamında memuriyetten ihraç edildi.

Lise müdürü Harun Avcı, son sınıf öğrencisi GA isimli kızı evli ve 3 çocuk babası Ahmet Mandal’ı kandırarak “Seni MİT’e götüreceğiz” diyerek kandırdı. Subay olarak” çünkü derslerinde başarılıydı. Mandal, iddiaya göre; GA’ya günlerce cinsel tacizde bulundu. GA durumu açıklayınca ailesi şikayetçi oldu. Kendisini ‘MİT üyesi’ olarak tanıtan elektrik ustası Mandal, ‘çocuklara cinsel istismar’ hatasından 25 Kasım’da gözaltına alınarak tutuklandı. GA ile aynı okulda okuyan KK isimli bir kız çocuğu da Mandal’ın taciz edildiğini belirterek şikayetçi oldu. GA’nın da arkadaşı olan KK, sözleriyle, “Ahmet Mandal, ‘Seni MİT’e götüreceğiz’ diyerek yanıma yaklaştı. ‘Seni seviyorum’ diyerek bana sarılıp öptü.” Soruşturma kapsamında; Yeni deliller ışığında, imam nikahını kıyan okul müdürü Harun Avcu ile GA ve Mandal’ın dini nikahının kıydığı okul müdürü Asuman Sahar Koleri tutuklandı.

37′ HER YIL HAPİS ARIYOR Sanıklar hakkında savcılığın soruşturması tamamlandı. ‘Cebirle tehdit veya kandırarak hürriyetten yoksun bırakma’, ‘çocuğu nitelikli cinsel istismar’, ‘taciz ederek cinsel saldırı’ suçlarından 37’şer yıl hapis cezasına çarptırılan Ahmet Mandal, Harun Avcu, Asuman Sahar Koleri; AA, MK, BK, HK hakkında tutuksuz yargılanmak üzere ‘cebirle tehdit veya aldatarak kişi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçlarından hapis cezası istendi.

Milli Eğitim Bakanlığı da okul müdürleri hakkında idari soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Harun Avcu ve Asuman Sahar Koleri’nin 3 hafta önce Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu tarafından memuriyetten ihraç edildiği ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu